Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Kształt basenu

Kształt basenu

Średnica

Średnica

Wymiary basenu

Wymiary basenu

Aktywne filtry

Pełne zestawy basenowe

Jeśli planujesz budowę basenu we własnym ogrodzie, miej na uwadze, że trzeba doliczyć jeszcze koszt niezbędnych akcesoriów, które zapewniają długi czas użytkowania basenu. Wygodne mogą się okazać pełne zestawy basenowe.

Basen we własnym ogrodzie to wspaniała atrakcja i sposób na więcej aktywności fizycznej lub na relaks w gorące dni. Choć posiadanie takiego basenu również kosztuje to porównując wydatki na częste wyjazdy do parków wodnych, na baseny i kąpieliska, jest to inwestycja, która się opłaca. Basen we własnym ogródku łatwo przenieść w inne miejsce dlatego nie musi być instalowany na stałe. Baseny stelażowe mają najbardziej wytrzymałe konstrukcje ogrodowych basenów. Jego ścianki są wzmacniane metalowym stelażem. Możesz znaleźć je w różnych wymiarach i kształtach.

Dzięki kompleksowym, dokładnie dobranym zestawom do basenów ogrodowych, możesz zaoszczędzić sporo czasu i energii. Starając się zaspokoić wymagania naszych klientów opracowaliśmy zestawy, które są dostosowane do różnych parametrów basenu.

Akcesoria do basenu

Jakie akcesoria do basenu są niezbędne by utrzymać go w dobrej kondycji?

Chemia basenowa

Chemia do basenu służy do dezynfekcji wody i utrzymania jej w czystości. To różnego rodzaju preparaty w płynie, proszku czy granulkach. Niezbędne jest używanie przede wszystkim środków na bazie chloru. Mają działanie bakteriobójcze i usuwają z wody drobnoustroje.

Często wybierane jest również ozonowanie, ze względu na brak zapachu chloru charakterystycznego dla powietrza wokół basenu. Jest skuteczne ponieważ:

  • dezaktywuje wirusy,
  • niszczy zarazki chorobotwórcze,
  • nie podrażnia skóry i oczu,
  • rozkłada zanieczyszczenia organiczne,
  • przez nagromadzenie tlenu, w efekcie otrzymujemy czystą wodę

Pompa filtrująca

Jest obowiązkowa, gdyż woda w basenie krąży i musi być wciąż oczyszczana zarówno z większych jak i mniejszych zanieczyszczeń. Koszt pompy różnią się w zależności od modelu i producenta. 

Kij teleskopowy i siatka do wyławiania nieczystości

Zdecydowanie przydatny przyrząd jeśli chcemy z łatwością usunąć zanieczyszczenia z basenu.

Drabinki basenowe

Wybierając drabinkę warto zwracać uwagę na to, by była antypoślizgowa. Konkretny model uzależniony jest od rodzaju basenu i sposobu montażu.

Akcesoria do basenu, które ułatwiają utrzymanie wody w czystości

Są też takie akcesoria do basenu, bez których można się obejść, ale posiadanie ich obniża koszty korzystania z basenu i znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Pomocne mogą okazać się tzw. powłoki hydrofobowe, mające dziś dość dużo zastosowań. Uniemożliwiają dostanie się np. kamienia do wody w basenie.

Skimmer oczyszczający

Montuje się go do pompy filtrującej po ty by wyłapywał z wody większe zanieczyszczenia, liście czy owady.

Zadaszenie basenu 

Z całą pewnością jedną z największych zalet będzie możliwość korzystania z basenu niezależnie od pogody. Zabezpieczy też basen przed opadającymi liśćmi, czy owadami. Poza tym woda w basenie zadaszonym dłużej pozostaje nagrzana.

Warto wspomnieć, że zadaszenie takie dodatkowo może wpłynąć na wzrost wartości naszej nieruchomości, co jest oczywiście przydatne w przypadku, jeśli planujemy sprzedaż naszego domu z basenem.

Odkurzacz basenowy

To prosty sposób na utrzymanie basenu w czystości. Dzięki niemu nie musimy wypuszczać wody z całego zbiornika, po to by oczyścić te fragmenty basenu, które znajdują się pod wodą. Są dostępne modele czyszczące jedynie dno basenu, ale również takie, które odkurzą zanieczyszczone ściany.

Pokrywa na basen

Najczęściej zakłada się je na baseny stelażowe i rozporowe. Są wytrzymałe i odporne na działanie słońca i wody. Uniemożliwiają dostanie się do niego różnego rodzaju zanieczyszczeń. Koszt pokrywy zależy jest od tego jakich basen jest rozmiarów, a także z jakiego materiału jest wykonany.

Generator chloru

Zachodzą w nim reakcje chemiczne, które zamieniają sól w potrzebny do dezynfekcji chlor. Ręczne dozowanie środków zawierających chlor, może być uciążliwe. Chlor jest dość żrącą substancją.

Podgrzewacz wody

Sprawdza się jeśli lubimy korzystać z basenu o każdej porze roku. Łatwo się go montuje, a wodę podgrzewa nawet o kilkanaście stopni.

Akcesoria do basenu Bestway

Akcesoria do basenu Bestway dostępne w naszych pełnych zestawach basenowych zostały stworzone w oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie budowane przez długie lata. Zestaw basenowy to m.in. komplet akcesoriów do czyszczenia, drabinka basenowa, filtr basenowy, mata pod spód, tabletki chlorowe.

Aby ułatwić naszym klientom zakup wymarzonego basenu wraz z całym asortymentem niezbędnym do korzystania z basenu, stworzyliśmy dostosowane zestawy basenowe dopracowane w każdym detalu. Dzięki temu kupujesz wymarzony basen wraz z pełnym wyposażeniem oszczędzając cenny czas na poszukiwanie dobrej jakości dodatków oraz zyskując pewność, że są dobrane przez profesjonalistów.

Przeczytaj również Jak dbać o basen ogrodowy, żeby przetrwał wiele sezonów? Lista kontrolna