Aktywne filtry

Chemia basenowa dla krystalicznej i zdrowej wody

Chemia basenowa to nie wybór, to konieczność. Jeśli zdecydujesz się na preparaty markowych producentów, które Ci oferujemy, możesz znacznie zaoszczędzić na zużyciu wody. Kilka niezbędnych środków zapewni Ci spokojną kąpiel przez cały sezon. Zapomnij o żmudnym uzdatnianiu wody. Chemia do basenu stosowana regularnie przyczynia się do utrzymania pięknie wyklarowanej wody przez długi czas.

Nie musisz obawiać się niepożądanych skutków kontaktu skóry z chemią basenową. Oferujemy Ci wyłącznie bezpieczne środki z dokładnie opisanym sposobem użycia.

W iBaseny znajdziesz:

 • bezpieczną chemię do basenu markowych producentów
 • dozowniki chemii basenowej, ułatwiające Ci dbanie o wodę
 • wygodne rozwiązania w zakresie uzdatniania wody basenowej

Bezpieczna chemia basenowa

Oferujemy Ci tylko i wyłącznie oryginalne, markowe preparaty liderów w branży. To gwarancja wydajności i bezpieczeństwa. Stosując chemię zgodnie z wytycznymi umieszczonymi na pudełku masz pewność, że woda, w której się kąpiesz jest krystalicznie czysta i dostosowana do wymogów zdrowotnych człowieka.

Chemia basenowa jest bezpieczna, lecz rygorystyczne testy, które przechodzi przed wprowadzeniem jej do obrotu, nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętaj o tym, aby:

 • chemia basenowa była przechowywana w oryginalnym opakowaniu i w warunkach na nim opisanych
 • była stosowana wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta
 • przed rozcieńczeniem nigdy nie mieszać stężonych środków
 • nie stosować dawek większych od zalecanych, one wcale nie muszą zadziałać lepiej, a narażają osoby korzystające z basenu na niebezpieczeństwo

Przejrzysta i czysta woda w basenie to podstawa

Trudno mówić o relaksie, jeśli trzeba co kilka dni wymieniać wodę w basenie. To marnotrawstwo naturalnych zasobów i budżetu. Dlatego właśnie istnieją dwa zasadnicze elementy wyposażenia basenu, bez których nie możesz się obejść. Po pierwsze potrzebujesz pompy filtrującej. Ona wykona ogromną część pracy, jeśli chodzi o oczyszczanie wody. Jednak sama pompa to za mało.

Zapewniamy Ci środki chlorowe i antyglony, które skutecznie dezynfekują wodę. Tylko w ten sposób pozbędziesz się z niej niewidocznych gołym okiem bakterii i mikroorganizmów oraz glonów.

Jakie korzyści zapewni Ci nasza chemia do basenu?

Pozwoli na beztroską zabawę w basenie i pomoże Ci utrzymać go w dobrej formie na dłużej. Glony, nieświeża woda i inne zanieczyszczenia są szkodliwe dla Ciebie, ale też dla basenu.

Dzięki profesjonalnym preparatom basenowym odczujesz:

 • przyjemność z kąpieli w świeżej, przejrzystej wodzie
 • pewność, że jest ona bezpieczna dla Twojego zdrowia i skóry
 • wydajność
 • oszczędność wody
 • szybką ulgę od mętnej, zanieczyszczonej wody
 • niezmącony relaks i odprężenie we własnym ogrodzie

O basenach ogrodowych, chemii basenowej, sprzęcie i akcesoriach wodnych wiemy wszystko

Mało tego, chętnie dzielimy się swoją wiedzą. Zastanawiasz się, jak najlepiej zadbać o zdatność wody basenowej? Przeczytaj nasz artykuł: Jak dbać o wodę w basenie? 9 przydatnych wskazówek. Na blogu znajdziesz też sporo praktycznych porad, ważnych informacji i inspiracji. Korzystaj z nich do woli. Wybieraj świadomie to, czego potrzebujesz. Pamiętaj, że u nas kupisz wyłącznie sprawdzoną, wydajną i bezpieczną chemię basenową.

Jak stosować chemię basenową?

Ważne, żeby chemia do basenu była stosowana regularnie. Dzięki dozownikom możesz to zrobić w banalnie prosty sposób. Kiedy nie bierzesz kąpieli w basenie, umieść w nim pływak z chlorem i włącz pompę filtrującą. Gdy zechcesz wskoczyć do wody, wyłącz pompę i wyjmij lub zamknij swój dozownik z chlorem. Pamiętaj, żeby zawartość chloru w wodzie mieściła się w granicach 0,3-0,6 mg/l.

Są również sytuacje, kiedy musisz wyklarować wodę basenową. Jeśli zauważysz śliski osad na ściankach, zastosuj środek zwalczający glony. Jeśli za to zobaczysz mętną wodę, konieczne może okazać się chlorowanie szokowe - większą dawką chloru. Bardzo ważne, żeby chemia była stosowana zgodnie z zaleceniami producenta. Unikniesz w ten sposób podrażnień skóry i niszczeniu elementów składowych basenu, np. stelażu czy dna.

Co zrobić, żeby zaoszczędzić na basenowych preparatach?

Są na to dwa niezawodne sposoby, które możesz stosować jednocześnie. Regularnie czyść wodę i zabezpiecz basen przed przedostawaniem się do niego zanieczyszczeń. Wykorzystaj:

 • odpowiednią pompę filtrującą
 • zestawy czyszczące do basenu
 • pokrywę basenową