Filtruj według

Wysokość

Wysokość

Średnica

Średnica

Aktywne filtry

Baseny rozporowe - łączą w sobie zalety basenów dmuchanych i stelażowych

Wybierz basen rozporowy, jeśli cenisz sobie łatwość i szybkość rozkładania basenów dmuchanych, a jednocześnie chcesz mieć większą przestrzeń, jak w basenach stelażowych. Baseny rozporowe są takim złotym środkiem. 

Nadają się zarówno dla młodszych i starszych członków rodziny i dają dużo większe możliwości niż wersje dmuchane. W basenie rozporowym, prócz pluskania i kąpania się, możesz też m.in. nurkować i uczyć młodsze dzieci pływania. Takie baseny mieszczą w sobie też więcej osób.

W prosty sposób dopasujesz basen rozporowy do potrzeb całej rodziny. Nalewając do niego mniej wody, będzie niższy, idealny dla mniejszych dzieci. Za to, kiedy zapragniesz też sam zrelaksować się w ogrodzie, wystarczy, że dolejesz wody i przyjemnie się w niej zanurzysz.

W iBaseny znajdziesz:

 • baseny rozporowe wyłącznie od liderów w branży
 • baseny rozporowe dla dzieci i dorosłych
 • rozmiary dopasowane do mniejszych i większych ogrodów

Bezpieczny basen rozporowy

Baseny rozporowe tylko od sprawdzonych, renomowanych producentów - u nas masz tę pewność. Bez względu na to, który model wybierzesz, każdy zapewni Ci bezpieczeństwo i komfort. Liche baseny stworzone przez nieznane firmy to zbyt duże ryzyko, dlatego stawiamy tylko na światowe marki. 

Nie oznacza to jednak, że nie stać Cię na nie. Wręcz przeciwnie. Z pewnością znajdziesz basen na miarę swojego budżetu.

Takie baseny pasują do niemal każdej działki

W naszej ofercie znajdziesz baseny rozporowe o różnej średnicy, więc wielkość ogrodu przestaje mieć aż tak duże znaczenie.

Dodatkowo baseny rozporowe mają tę niesamowitą właściwość, że możesz kontrolować ich rozmiary. Powiększają się (rozpierają) w miarę napełniania ich wodą. Dzięki temu głębokość basenu dostosowujesz do własnych potrzeb. Tego nie da Ci żaden inny model.

Z doświadczenia wiemy, że wybór między basen rozporowym a stelażowym bywa trudny. Dlatego chcemy Ci to ułatwić.Przeczytaj nasz artykuł: Basen rozporowy czy stelażowy - który jest lepszy dla Ciebie?

Baseny rozporowe to inwestycja na kilka sezonów

Są bardzo wytrzymałe i łatwe w przechowywaniu. Przy minimalnym zaangażowaniu posłużą Ci przez wiele lat. Wystarczy stosować się do zasad aplikowania chemii basenowej, które są umieszczane przez producentów tak, by nie uszkodzić materiału. Odpowiednio przygotowane podłoże zabezpieczy dno basenu przed przedziurawieniem.

Po sezonie wystarczy złożyć wysuszony basen i przechowywać go w suchym, najlepiej wentylowanym pomieszczeniu. Nie będzie to trudne, ponieważ zajmuje on mało miejsca i zmieści się chociażby na półce w szafie.

Basen ogrodowy rozporowy z kołnierzem czy bez?

Większe i głębsze baseny rozporowe posiadają nadmuchiwany kołnierz. Daje Ci on kilka korzyści. Po pierwsze trzyma w ryzach wodę i zapobiega rozlewaniu. Po drugie możesz na nim wygodnie oprzeć głowę podczas kąpieli.

Jeżeli za to potrzebujesz basenu wyłącznie dla dziecka, a nie chcesz by był tak mały jak dostępne wersje dmuchane, możesz śmiało postawić na wersję bez kołnierza. Bajkowe kolory, stabilne ścianki i przejrzysta woda to gwarancja świetnej zabawy dla kilkorga dzieci jednocześnie.

Basen rozporowy w zestawie da Ci więcej wygody

Oferujemy Ci baseny z pompą filtrującą lub bez niej. Dlaczego opcja z pompą jest korzystniejsza? Kupując zestaw otrzymujesz niezbędny sprzęt do filtracji, który w 100% odpowiada potrzebom i parametrom basenu. Pompę i tak będziesz musiał kupić, jeśli chcesz zaoszczędzić wodę, a przy tym utrzymać jej czystość oraz bezpieczeństwo. Zestaw zdejmuje z Ciebie wysiłek związany z doborem odpowiedniego modelu.

Co warto zamówić razem z basenem rozporowym?

Jest kilka elementów, które są konieczne, by móc nieskrępowanie cieszyć się relaksem, zapewnianym przez basen tego typu:

 • pompa filtrująca na bierząco będzie oczyszczała wodę i pozwoli zaoszczędzić Ci na chemii basenowej 
 • filtry do pompy, szczególnie do pomp kartuszowych, gdzie częściej trzeba je wymieniać
 • chemia basenowa nawet przy najlepszej pompie nie unikniesz jej zakupu
 • dozownik do chemii ułatwi Ci dbanie o wodę
 • drabinki do basenu, by wygodnie i bez rozlewania wody wejść do środka
 • pokrywa basenowa zabezpieczy wodę przed deszczówką, liśćmi i innymi zanieczyszczeniami z zewnątrz
 • podkład pod basen chroni dno basenu i zapobiega szybkiej utracie temperatury przez wodę 
 • zestawy czyszczące odciążą pompę i umożliwią Ci szybkie pozbycie się zanieczyszczeń z dna i powierzchni wody

Jak rozłożyć basen rozporowy?

To banalnie prosty proces, który ogranicza się do 7 kroków:

 1. Przygotuj podłoże pod basen - dobrze jeśli będzie równe, utwardzone i nasłonecznione.
 2. Połóż podkład pod basen.
 3. Ułóż na nim basen rozporowy tak, by otwór spustowy był skierowany do miejsca, do którego można bez problemu spuścić wodę. 
 4. Napompuj kołnierz, jeśli basen go posiada.
 5. Podłącz pompę basenową - odłączoną od prądu pompę przymocuj do basenu zgodnie z instrukcją.
 6. Napełnij basen rozporowy wodą - kontroluj przy tym, czy woda równomiernie się rozprowadza i w razie potrzeby popraw ułożenie basenu.
 7. Zadbaj o odpowiednią filtrację i dezynfekcję  wody - zaaplikuj chlor  i  podłącz pompę do prądu tak, aby przefiltrowała wodę (w tym czasie nikt nie może być w basenie).