Aktywne filtry

Baseny stelażowe - baseny ogrodowe, które dadzą Ci najwięcej możliwości

Baseny stelażowe to opcja dla osób, które lubią mieć więcej możliwości i chcą zainwestować w wygodę na wiele sezonów. Imponująca głębokość, ogromne rozmiary i różne kształty - to wszystko mają Ci do zaoferowania baseny stelażowe. Będziesz mógł w nich pływać, nurkować, ćwiczyć i organizować przyjęcia przy basenie. Twój basen pomieści w sobie wiele osób, a przy tym zapewni im swobodną przestrzeń do kąpieli.

Znajdą tu coś dla siebie też osoby, którym zależy na mniejszym basenie. Docenią go za stabilność i solidność. Wbrew pozorom ten rodzaj basenu pasuje nie tylko do ogromnych działek, ale też średniej wielkości ogrodów.

W iBaseny znajdziesz:

 • baseny stelażowe wyłącznie od renomowanych producentów
 • baseny ogrodowe na stelażu w różnych rozmiarach i kształtach
 • gotowe zestawy, które zapewnią Ci wszystko, czego potrzebujesz do swojego basenu

Bezpieczny basen stelażowy

Oferujemy wyłącznie baseny sprawdzonych, światowych producentów, takich jak Bestway. Gwarantują one trwałość i bezpieczeństwo. Duże doświadczenie w branży ułatwiło im opracowanie świetnego procesu tworzenia basenów ogrodowych. Wszystko po to, aby umożliwić Ci doświadczenie luksusu i wygody we własnym ogrodzie.

Korzyści, które zapewni Ci basen stelażowy

Wybór między basen rozporowym a stelażowym wcale nie jest tak prosty, jakby mogło się wydawać. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Znajdziesz je w artykule: Basen rozporowy czy stelażowy - który jest lepszy dla Ciebie?

Baseny stelażowe posłużą Ci przez wiele sezonów

To inwestycja. Wystarczy, że czysty i osuszony basen złożysz do pudełka i przechowasz w suchym miejscu do kolejnego sezonu. Konstrukcja oraz materiały, z których tworzone są baseny renomowanych marek umożliwiają Ci korzystanie z nich przez lata.

Basen stelażowy w zestawie da Ci więcej wygody

Sprzedajemy też baseny stelażowe w zestawach. Składają się one m.in. z pompy basenowej, pokrywy i drabinki. Kupując taki pakiet masz pewność, że pompa będzie kompatybilna. Wówczas wystarczy dokupić odpowiednią chemię basenową i można cieszyć się błogim relaksem.

Baseny ogrodowe na stelażu - czego będziesz do nich potrzebował?

Chcesz bez niepotrzebnego wysiłku i kosztów cieszyć się czystą, przejrzystą wodą oraz basenem w idealnym stanie? Jest na to prosty sposób. Wystarczy dokupić parę niezbędnych elementów:

 • pompa filtrująca przefiltruje wodę i w znacznym stopniu ograniczy wydatki na specjalistyczną chemię do basenu 
 • filtry do pompy, szczególnie w przypadku pomp kartuszowych, mają duże znaczenie, ponieważ trzeba je dość często wymieniać
 • chemia basenowa jest konieczna, nawet przy posiadaniu świetnej jakości pompy filtrującej
 • dozownik do chemii zaoszczędzi Ci czas i wysiłek potrzebny do aplikowania chemii basenowej
 • drabinka, żeby wygodnie i bezpiecznie wejść do basenu
 • pokrywa basenowa zmniejszy ilość nieczystości, których trzeba będzie się pozbyć ze zbiornika
 • podkład pod basen zabezpieczy dno basenu i zapewni termoizolację wody, by nie traciła zbyt szybko swojego ciepła
 • zestawy czyszczące pozwolą szybko i bez trudu pozbyć się większych zanieczyszczeń z wody, nawet tych, które już osiadły na dnie

Jak rozkłada się baseny stelażowe?

Powszechne jest przekonanie, że basen stelażowy rozkłada się bardzo ciężko i cały proces zajmuje bardzo dużo czasu. Otóż faktem jest, że wersje stelażowe rozkłada się dłużej, ale spokojnie sobie z tym procesem poradzisz.

 1. Przygotuj teren - zadbaj o to, by było równe i twarde, tylko wtedy utrzyma napór stelaża oraz dużą wagę napełnionego basenu. Inaczej może się zapaść w pewnych miejscach i doprowadzić do wylewania się wody.
 2. Rozłóż pod basen stelażowy profesjonalny podkład - ciesz się miękkim i solidnie zabezpieczonym dnem oraz wodą, której temperatury nie zmniejsza zimne podłoże. 
 3. Rozłóż stelaż i odpowiednio ułóż basen - otwór spustowy powinien być skierowany do miejsca, gdzie możesz bez problemu spuścić wodę.
 4. Podłącz pompę basenową - odłączoną od prądu pompę przymocuj solidnie do basenu.
 5. Wypełnij basen wodą - dobrze jest kontrolować, czy woda równomiernie rozprowadza się w basenie i w przypadku nierówności poprawić jego ułożenie.
 6. Filtracja i dezynfekcja  wody - po napełnieniu basenu wystarczy zastosować odpowiednią dawkę chloru i  podłączyć pompę do prądu tak, by przefiltrować wodę (w tym czasie nikt nie może być w basenie).