Aktywne filtry

Filtry do pomp – lepsza jakość wody!

Filtry do pomp to podstawowe elementy wyposażenia każdego basenu. Wraz z pompą dbają o ciągłe oczyszczanie wody. Filtry do pomp używa się przy basenach rozporowych i stelażowych, a na ich żywotność ma wpływ rodzaj zanieczyszczeń w basenie.

W iBaseny.pl znajdziesz:

  • filtry do basenu tylko od markowych producentów, 
  • pompy filtrujące do basenu,
  • pozostałe akcesoria basenowe niezbędne do utrzymania czystości w zbiorniku.

Jak działa filtr do pompy basenowej?

Filtr jest elementem wymiennym pompy basenowej. Gdy woda jest zasysana do urządzenia, przepływa przez filtr, który jest skonstruowany w taki sposób, aby wyłapywać jak najwięcej zanieczyszczeń i śmieci z basenu. Za pomocą drugiego kanału oczyszczona woda wraca do zbiornika. Filtr może zatrzymać pyły, kurz, osady, owady, a także fragmenty roślin.

Jak wybrać filtr do pompy basenowej?

Przy wyborze filtru kartuszowego do basenu ogrodowego pomocna jest moc pompy, oprócz tego markowi producenci podają oznaczenia kompatybilnych części do urządzeń filtrujących.

Jak wymienić filtr w pompie?

Zalecana jest wymiana filtrów średnio co 2 tygodnie. Oczywiście należy kontrolować stopień zabrudzenia produktu i w miarę możliwości, oczyszczać go z drobnych zabrudzeń. Zanim przystąpisz do wymiany filtra, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa i odłącz pompę z prądu. Następnie jedyne co musisz zrobić, to odkręcić górną pokrywę pompy, zdemontować uszczelkę i wymienić stary filtr na nowy. Po zamontowaniu uszczelki i zamknięciu pokrywy, pompa jest gotowa do użytku.