Filtruj według

Sugerowany wiek

Sugerowany wiek

Aktywne filtry

Co dają rękawki do pływania?

Bagatelizowane przez wielu rękawki do pływania zadbają o bezpieczeństwo Twojego dziecka i sprawią, że poczuje się ono pewniej w wodzie. Warto wyposażyć dziecko w te akcesoria do pływania. Wyrazisty kolor pozwala  zobaczyć  dziecko z daleka. Wykonuje się je z wysokiej jakości materiałów co daje nam trwałość wykorzystywaną latami. Dobrze dobrane rękawki, nie mają prawa krępować ruchów ani uwierać rączek dziecka.

Rękawki do pływania dla dzieci – na co zwracać uwagę ?

Na co należy zwracać uwagę, kupując dziecku tego typu artykuły plażowe i wodne? Dzieci kochają zabawy w wodzie. Rękawki do pływania dla dzieci oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, pomagają w nauce pływania. Mogą również przydać się podczas udoskonalania technik pływackich.

Rękawki dla dzieci o żywej kolorystyce zachęcają najmłodszych do wejścia do wody i wzbudzają w nich największy zachwyt. Rękawki do nauki pływania nie powinny jednak sprawiać wrażenia zabawki, dlatego powinny być pozbawione kolorowych nadruków. Dziecko uczące się pływać musi być dobrze widoczne, stąd też najlepiej, gdy rękawki będą miały jaskrawe barwy. Do produktu powinna być dołączona instrukcja obsługi, a na jego powierzchni musi być widoczny nieusuwalny nadruk z ostrzeżeniami w języku polskim np. OSTRZEŻENIE – NIE CHRONI PRZED UTONIĘCIEM. Rękawki dla dzieci to bardzo potrzebna rzecz, która nie jest droga, a czasami może uratować życie.

Co jeszcze możemy sprawdzić, by mieć pewność, że kupujemy sprzęt bezpieczny dla naszego dziecka?

Warto kontrolować jakość produktu i obejrzeć jego konstrukcję np. krawędzie i narożniki nie powinny być ostre, zawór powietrza nie powinien wystawać więcej niż 5 mm nad powierzchnię urządzenia. Jeśli będziesz miał zastrzeżenia co do bezpieczeństwa lub oznakowania produktów, zgłoś je do do Inspekcji Handlowej.

Jakie rękawki wybrać?

Warto wiedzieć, na jakie czynniki zwrócić uwagę podejmując decyzje zakupową. Jakie rękawki wybrać?

  • Materiał, z którego wykonano rękawki. Najczęściej jest to PVC. Jest ono wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poza basenem warto wybrać modele dodatkowo wzmacniane nylonem. Zapewniają one większą ochronę przed uszkodzeniami na otwartych wodach, jak również są odporne na promieniowanie ultrafioletowe.
  • Rozmiar. Niewłaściwy rozmiar może sprawić, że akcesoria będą uwierać i być przyczyną bolesnych otarć, czego na pewno chcemy uniknąć, szczególnie jeśli wybieramy warianty dla dzieci. Właściwie dobrane rękawki nie będą również w żaden sposób krępować ruchów.
  • Konstrukcja wentyla. Najlepiej sprawdza się wariant zakręcany. Przeciwdziała on niekontrolowanemu wypływowi powietrza. Wentyl może być także wyposażony w specjalny zawór z blokadą zwrotną. Zapobiega ono wypływowi powietrza, jeśli wentyl zostanie omyłkowo odkręcony.
  • Rękawki do pływania powinny mieć oznaczenie CE. Informuje ono o tym, że przeszły wszystkie niezbędne testy i zostały dopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej.

Kupując rękawki do pływania, dobrze jest zwrócić uwagę na ich markę i cenę. W zamian za wyższą cenę otrzymamy bardzo dobrą jakość, a co za tym idzie większe bezpieczeństwo w wodzie. Na bezpieczeństwu nie warto oszczędzać, a ceny nie są zbyt wygórowane.

Rękawki dla dzieci w przedziale wiekowym 0-2 lat

Rękawków do pływania mogą używać również niemowlęta. Najczęściej dedykowane są najmłodszym użytkownikom, w przedziale wiekowym 0-2 lata. W przypadku starszych dzieci rękawki powinny być stosowane maksymalnie do 5. roku życia. Ich późniejsze używanie może mieć szkodliwy wpływ. Będzie wprowadzać złe nawyki pływackie, przez co nauka pływania nie będzie efektywna.

Warto wiedzieć, że klasyczne rękawki nie zawsze sprawdzą się jeśli chodzi o niemowlęta, dlatego nakłada im się je razem ze specjalnym pasem. Połączenie tych dwóch produktów sprawia, że niemowlę jest bezpieczne, ponieważ głowa dziecka jest cały czas ponad powierzchnią wody.

Rękawki do pływania dla dorosłych

Rękawki pływackie to akcesoria, które nie są zarezerwowane wyłącznie dla najmłodszych. Dorośli również korzystają z nich podczas pierwszej nauki pływania. Przeznaczone dla nich warianty odróżniają się większymi rozmiarami oraz stonowanymi kolorami. Są również są grubsze, przez co po napompowaniu są cięższe niż dmuchane modele dla dzieci. Dzięki temu charakteryzują się również mniejszą podatnością na uszkodzenia mechaniczne.

Rękawki do pływania dla dorosłych gwarantują odpowiednią wyporność. Głowa i ramiona znajdują się bowiem nad powierzchnią wody. Nie musimy obawiać się utonięcia.

Zobacz też inne dostępne Artykuły plażowe i wodne