Aktywne filtry

Środki chlorowe i chlor do basenu - podstawa bezpiecznej kąpieli

Chlor do basenu jest Ci niezbędny. Mając basen ogrodowy czy jacuzzi trzeba zadbać o czystość wody. Inaczej będzie trzeba ją często wymieniać, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami i sporym wysiłkiem.

W naszym sklepie znajdziesz wydajne, wielofunkcyjne tabletki do basenu. Bardzo wolno rozpuszczają się w wodzie i skutecznie utrzymują poziom chloru na bezpiecznym dla człowieka poziomie. Oprócz tego zapobiegają powstawaniu glonów i stabilizują pH. Dzięki nim woda w Twoim basenie będzie przejrzysta oraz bezpieczna. Są skuteczne i bardzo proste w użyciu. Sprawdź naszą ofertę środków chlorowych i wybierz chlor do własnego basenu.

W iBaseny znajdziesz:

  • chlor do basenu od sprawdzonych producentów
  • niezbędną chemię basenową i wygodne dozowniki
  • sprzęt, który pozwoli Ci w łatwy sposób utrzymać krystalicznie czystą wodę w basenie

Bezpieczny chlor do basenu

Zapewniamy chlor do basenu sprawdzonego producenta. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo naszych Klientów. Profesjonalna linia basenowych produktów pozwoli Ci bez większego wysiłku zadbać o wodę, w której się kąpiesz Ty i Twoje dzieci. Środki chlorowe, które Ci oferujemy, skutecznie oczyszczą wodę z niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, wirusów, grzybów i pleśni.

Po co Ci chlor do basenu?

Chlor dezynfekuje wodę. Usuwa bakterie i inne mikroorganizmy, które mogą pojawić się w wodzie basenowej. Zapobiega wielu chorobom i podrażnieniom skóry, wywoływane przez bakterie obecne w basenie. Dezynfekcja w połączeniu z filtracją jest podstawą zdrowej i przejrzystej wody.

Dodatkowo stosowanie chloru pozwala na zmniejszenie zużycia wody. Jeśli będziesz o nią odpowiednio dbał, posłuży Ci przez dłuższy czas. To dla Ciebie duża oszczędność.

Jak często chlorować wodę w basenie?

Zgodnie z normami, stężenie chloru w basenowej wodzie powinno mieścić się w granicach 0.3-0.6 mg/l. Aby to osiągnąć masz do dyspozycji dwa rodzaje chlorowania: stabilizowane i niestabilizowane. Chlor stabilizowany warto stosować raz w tygodniu, by utrzymać jego odpowiedni poziom w sposób ciągły.

Natomiast chlor niestabilizowany działa natychmiastowo i służy do chlorowania szokowego. Używa się go do dezynfekcji świeżo wlanej do basenu wody oraz w awaryjnych sytuacjach. Mowa tu o przypadkach, kiedy woda np. mętnieje lub zmienia kolor. Wówczas trzeba ją szybko oczyścić.

Inne artykuły basenowe, stworzone do dbania o czystość wody basenowej

Podstawą jest pompa basenowa. Regularna filtracja wprowadza wodę w ruch i oczyszcza ją. To utrudnia rozwój bakteriom i innym mikroorganizmom, które mogą pojawić się w basenie. Pomoże Ci również pokrywa basenowa i mata pod basen. Te produkty ograniczają dostęp zanieczyszczeń z zewnątrz. Zestaw czyszczący z kolei pozwoli Ci zebrać nieczystości z tafli wody i odkurzyć te, które znajdują się już na dnie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł: Jak dbać o wodę w basenie? 9 przydatnych wskazówek.

Jeżeli cenisz sobie wygodę i praktyczne rozwiązania, radzimy zakup dozownika do chemii basenowej. Dzięki niemu szybko i prosto zastosujesz chlor do basenu. Wystarczy włożyć do niego tabletkę i włożyć do wody.

W branży basenowej działamy już 20 lat

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielimy się na blogu. Sprawdź, co warto wiedzieć o basenach ogrodowych, przenośnym jacuzzi, chemii, artykułach basenowych i wodnych oraz o wielu innych basenowych tematach. Poznaj rozwiązania problemów, które mogą pojawić się wskutek doboru nieodpowiedniego sprzętu czy niewiedzy. Prowadzimy ten blog również dla Ciebie.