Aktywne filtry

Pompa basenowa - ciesz się krystaliczną wodą

Pompa do basenu razem z filtrem to podstawowe wyposażenie każdego ogrodowego zbiornika. Jest konieczna zarówno w przypadku basenów rozporowych jak i stelażowych. Upał, zanieczyszczenia z zewnątrz czy kosmetyki, których używasz to tylko mały wycinek powodów, dla których pompa filtrująca do basenu jest Ci niezbędna. Ona oczyszcza wodę na bieżąco. Dzięki temu możesz cieszyć się jej czystością przez długi czas.

Z nami dbanie o wodę w przydomowym basenie staje się łatwe i przyjemne. Oferujemy Ci solidny sprzęt, którego potrzebujesz. Sam sprawdź.

W iBaseny znajdziesz:

 • pompy do basenu markowych producentów
 • niezbędne filtry do basenu - pojedyncze lub w zestawie
 • wszystko, czego potrzebujesz, żeby utrzymać przejrzystość wody basenowej

Bezpieczna pompa filtrująca do basenu

W naszej ofercie znajdziesz produkty od renomowanych, sprawdzonych firm. W ten sposób gwarantujemy Ci dobrą jakość i przede wszystkim bezpieczeństwo. Pompa do basenu odpowiada za jakość wody, w której się kąpiesz, dlatego postaw na solidnego producenta. Dbaj o swoje zdrowie i kondycję skóry. Po prostu odpręż się bez obaw o jakość wody, w której się zanurzasz.

Korzyści, które poczujesz kupując pompę i filtr do basenu w naszym sklepie

Zyskasz:

 • wygodę użytkowania
 • pompę, która będzie pasowała do Twojego basenu
 • filtr do basenu w zestawach lub oddzielnie
 • solidną pompę, która posłuży Ci przez kilka sezonów
 • prosty i szybki montaż
 • czystą wodę w basenie bez wysiłku

Jak działa pompa do basenu?

Pompa basenowa działa w ten sposób, że zasysa wodę z basenu, przepuszcza ją przez filtr i wpuszcza z powrotem już oczyszczoną. Zanieczyszczenia zostają na filtrze. Dlatego należy go regularnie płukać, by pompa dobrze spełniała swoje zadanie.

Różnice między pompą kartuszową a piaskową

Dwa najbardziej uniwersalne rodzaje pomp to pompa kartuszowa i piaskowa. Różnią się one przede wszystkim typem filtra. Filtry kartuszowe są mniej trwałe i trzeba je częściej wymieniać. Piaskowy filtr do basenu posłuży Ci zdecydowanie dłużej (nawet do 3 sezonów). Piaskowa pompa do basenu jest też bardziej wydajna, ma zazwyczaj większą przepustowość. Ostateczny wybór zależy od Twoich potrzeb i basenu, który posiadasz.

Jaka pompa basenowa będzie odpowiednia dla Ciebie?

Weź pod uwagę przede wszystkim pojemność swojego basenu. W przypadku tych mniejszych, bez obaw możesz wybrać opcję kartuszową. Z bardzo dużą ilością wody lepiej poradzi sobie piaskowa pompa basenowa. Jako, że woda powinna być każdego dnia przefiltrowana 3-4 razy, powinieneś dobrać pompę o odpowiedniej mocy. Na szczęście ogromnym ułatwieniem w wyborze są wskazówki od producenta, które w naszym sklepie poznasz w sekcji ze szczegółami produktu. Chodzi tu o parametry wydajności (l/h).

Więcej wskazówek dotyczących wyboru pompy znajdziesz w artykule: Pompa do basenu - która da Ci najwięcej korzyści?

Jak spotęgować efekty działania pompy filtrującej?

Podstawowym uzupełnieniem dla pompy jest chemia basenowa. Żadne z nich w pojedynkę nie jest w stanie zapewnić Ci idealnie przejrzystej wody, za to razem potrafią tego dokonać. Pompa basenowa wprowadza w ruch i oczyszcza wodę, a chemia ją dezynfekuje.

Możesz też znacznie "odciążyć" filtr do basenu regularnie go czyszcząc. Zestawy czyszczące to szybki sposób na pozbycie się większych zanieczyszczeń. Nawet tych z dna. Warto też zainwestować w pokrywę, która w czasie, kiedy z basenu nie korzystasz zabezpieczy go przed spadającymi liśćmi, gałązkami czy owadami.

Znamy się na basenach ogrodowych i filtracji wody, która do nich trafia

Odwiedź nasz blog i poznaj tajniki tego procesu. Dzielimy się z Tobą praktycznymi radami, ważnymi z punktu widzenia Klienta naszego sklepu informacjami i oczywiście basenowymi inspiracjami. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia w branży.

Pompa basenowa - jak ją podłączyć?

Montaż pompy jest łatwy. Wystarczy postępować zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją obsługi. Bez problemu sobie z tym poradzisz. Oto 5 prostych kroków:

 1. Ustaw pompę tak, żeby obydwa węże znajdowały się mniej więcej w tej samej odległości, bez mocnych załamań, które hamowały by swobodny przepływ wody.
 2. Zdejmij z basenu zatyczki i zamontuj w otworach (od wewnątrz basenu) sitko i dyszę.
 3. Podłącz węże do otworów w zewnętrznej ścianie basenu tak, by wąż z otworu górnego w basenie prowadził do dolnego otworu w pompie i na odwrót.
 4. Dociśnij uszczelki i klamry, sprawdź czy filtr jest dobrze zamontowany i zamknij pompę.
 5. Napełnij basen wodą, a następnie podłącz pompę do prądu. Sprawdź czy dobrze działa i czy jest szczelnie zamknięta.