Aktywne filtry

Mata pod basen ochroni go przed uszkodzeniami i utratą ciepła

Szukasz prostego sposobu na zwiększenie trwałości basenu? Odpowiednia mata pod basen Ci to umożliwi. Jej głównym zadaniem jest ochrona dna basenu, ale ma też kilka korzyści, które odczujesz podczas kąpieli. Miękkość pod stopami i woda ciepła przez dłuższy czas to te z nich, które Klienci cenią sobie najbardziej.

Oferujemy Ci maty pod basen, które bez trudu dopasujesz do własnego basenu. Modułowa konstrukcja sprawia, że sprawdzają się w przypadku basenów każdego rodzaju, nawet tych o fantazyjnych kształtach. Możliwość łączenia poszczególnych elementów zgodnie z preferencjami zdejmuje z Ciebie konieczność zakupu ogromnego podkładu pod basen tylko dlatego, że ogranicza Cię jego kształt. Koniec z tym!

W iBaseny znajdziesz:

  • maty pod basen czołowych producentów
  • konstrukcję typu puzzle, dającą dużo możliwości
  • wszystko, czego potrzebujesz do swojego basenu ogrodowego

Bezpieczne maty pod basen

Oferujemy maty pod basen, produkowane przez sprawdzone marki. Tylko solidne i praktyczne produkty są w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Wybierając markowych producentów zyskasz matę na wiele sezonów.

Mata pod basen ogrodowy - typ puzzle

Maty puzzle dają Ci wiele korzyści. Oprócz zwykłego podkładu możesz też wykorzystać je do wyznaczenia ścieżki, która będzie prowadziła do basenu. Ograniczysz dzięki temu ilość zanieczyszczeń wnoszonych na stopach do wody.

Takie maty są kompaktowe, lekkie i bardzo wygodne podczas przechowywania. Pianka się nie odkształca i co ważne nie nasiąka wodą. Dlatego jest solidną barierą oddzielającą basen od podłoża. Można dzięki niej zapomnieć o śliskim błocie wokół zbiornika, co ma również wpływ na bezpieczeństwo.

Puzzle są na tyle uniwersalne, że nawet jeśli zdecydujesz się na nowy basen, nadal będziesz mógł z nich korzystać. Wystarczy, że w razie potrzeby dokupisz dodatkowy zestaw, jeżeli zdecydujesz się na basen większy od poprzedniego.

Mata pod basen ogrodowy zapewni Ci sporą wygodę dzięki kilku ważnym funkcjom

Funkcja ochronna sprawia, że dno niecki basenowej nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem i znajdującymi się na nim gałązkami, kamykami i innymi rzeczami, które mogłyby ją przebić pod naciskiem wody.

Dzięki funkcji termoizolacyjnej woda w basenie nie traci tak szybko swojej temperatury. Bez względu na to, czy ogrzewasz basen za pomocą podgrzewaczy, czy wykorzystujesz naturalną energię słoneczną. Oszczędzisz sobie niepotrzebnych godzin oczekiwania na ponowne osiągnięcie przez wodę odpowiedniej temperatury.

Większy komfort zapewnią Ci wytrzymałe maty piankowe. Niwelują one ewentualne małe nierówności i zapewniają miękkość pod stopami.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru maty pod basen?

Zwróć uwagę przede wszystkim na ich kształt, grubość i wymiary. Najbardziej uniwersalne są obecnie maty - puzzle, które eliminują czynnik, jakim jest kształt. Im większa grubość maty, tym lepsza termoizolacja i ochrona przed uszkodzeniem dna. Maty są dostępne w różnych rozmiarach. Dobrze jest najpierw policzyć, jaka powierzchnia podkładu będzie odpowiednia i kupić najbardziej opłacalny produkt.

Inne przydatne akcesoria basenowe

Razem z matą warto zamówić dodatkowe akcesoria, niezbędne do utrzymania czystej i ciepłej wody w basenie. Do podgrzania wody polecamy podgrzewacze i maty solarne. Jeśli natomiast chodzi o przejrzystość wody, przydadzą Ci się: pompa basenowa, chemia do basenu, pokrywa i zestawy do czyszczenia dna i powierzchni wody. Z takim wyposażeniem możesz spokojnie wypocząć w swoim basenie.

Znamy się na basenach i akcesoriach basenowych

Zapraszamy Cię na nasz blog. Dowiesz się z niego, jakie akcesoria basenowe są najlepsze, jak dbać o basen i wodę, która się w nim znajduje oraz poznasz wiele inspiracji. Piszemy o tym, co warto wiedzieć o basenie ogrodowym, kiedy planuje się jego kupno lub gdy już stoi w ogrodzie.

Mata pod basen ogrodowy - jak ją rozłożyć?

Rozkładanie jest banalnie proste. Wystarczy połączyć puzzle w preferowany przez siebie wzór. Powinny one wystawać kilkanaście centymetrów poza powierzchnię basenu. Ważne, żeby podłoże na którym zostanie ułożona mata, było równe i twarde. Dzięki temu nie będzie się ona przesuwała i rozłączała, podczas umieszczania na niej basenu.