Blog iBaseny

Jakie wybrać akcesoria do basenu?

1 sierpnia 2022

Jakie wybrać akcesoria do basenu? Sama instalacja basenu ogrodowego to nie wszystko. Aby utrzymać go w czystości, warto dokupić akcesoria do basenu. Dzięki nim możemy właściwie filtrować wodę w basenie i zachować jego higieniczny stan, a także cieszyć się dobrą zabawą.

Niezależnie od tego czy jest to basen rozporowy, czy stelażowy do korzystania z basenu potrzebne są specjalne narzędzia, które utrzymają czystość czy zabezpieczą go przed zniszczeniami. Najlepiej jeśli wszystkie dostępne są w pełnym pakiecie. Zaoszczędzi to nasz cenny czas jeśli mamy wątpliwości czy akcesoria są dobrej jakości lub są właściwie dostosowane do parametrów basenu.

Jakie wybrać akcesoria do basenu?

Jakie wybrać akcesoria do basenu? - co musimy o nich wiedzieć?

Aby wybrać odpowiednie akcesoria do basenu musimy wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Każdy użytkownik basenu musi odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie - czy potrzebuje sprzętu oczyszczającego, pompującego czy zwyczajnie rozrywkowego. Zapewnienie czystości wody na pewno znajdzie się tutaj na pierwszym miejscu. Pompy basenowe i generatory chloru dodatkowo ograniczą do minimum stosowaną chemię. Aby cieszyć się krystalicznie czystą wodą, trzeba o nią odpowiednio zadbać, m.in. myć pompę i filtry, stosować chemię basenową, regularnie usuwać zanieczyszczenia. Zakup nawet największego basenu domowego nie zapewni bezpiecznej i higienicznej kąpieli. Bez tych podstawowych czynności woda nie tylko zmieni kolor i stanie się mętna, ale także rozwiną się w niej groźne dla zdrowia bakterie, pleśnie i grzyby.

Woda filtrowana

Aby woda w basenie zachęcała do kąpieli, obowiązkowy będzie zestaw filtrujący, w którym znajduje się pompa i filtr z odpowiednim wkładem. Samo urządzenie jest w przystępnej cenie, można je dostać w dobrej jakości już za około 100 złotych. Wkład do filtra możemy znaleźć już za kilkanaście złotych. Wystarczy wypłukać go dokładnie pod bieżącą wodą. Wymaga on jednak częstszej wymiany, ponieważ ma ograniczony czas trwałości.

Jednak dzięki zainwestowaniu w odpowiedni sprzęt, możesz cieszyć przejrzystą wodą - akcesoria te wychwycą różnego rodzaju zanieczyszczenia jak liście czy owady. W trakcie sezonu letniego, kiedy używamy basen regularnie, należy systematycznie włączać pompę z filtrem - co najmniej sześć razy na dobę.

Urządzenia zapewniające higienę kąpieli

Akcesoria do basenu

Woda w ogrodowym basenie aby nie była przyczyną chorób i podrażnień, musi być oczyszczana środkami chemicznymi. Aby móc regulować dozowanie chloru lub bromu, które oczyszczają wodę z drobnoustrojów należy dokupić dyspenser środków chemicznych do basenów ogrodowych. Również ozonowanie będzie świetną metodą uzdatniania wody. Nie alergizuje i nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu chloru oraz skutecznie niszczy zarazki chorobotwórcze.

Zestaw do czyszczenia basenu ogrodowego

akcesoria do basenu Bestway

Narzędzie, w które dobrze jest się zaopatrzyć kupując basen ogrodowy, to zestaw do czyszczenia basenu ogrodowego. Zaopatrzony w wąż, końcówki zbierające, końcówki do podłączania pompy i pojemnik na liście.

Duże zanieczyszczenia unoszące się na powierzchni usuwamy za pomocą teleskopowego kija zakończonego siatką z drobnymi oczkami.

Możemy również zakupić skimmer, który podłącza się do pompy - umieszczony na powierzchni wody zasysa ją, a zamontowany w nim filtr zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu skimmera.

Aby usunąć mniejsze zanieczyszczenia, które opadają na dno basenu, możemy użyć odkurzacz basenowy. Po podłączeniu odkurzacza do węża ogrodowego tworzy się próżnia, dlatego woda, błoto i inne nieczystości zostają zassane. Następnie woda spływa z powrotem do basenu. Błoto i zanieczyszczenia pozostają w torbie zbiorczej.

Niezbędne jest również regularne chlorowanie wody. Podczas tej czynności zostaną usunięte takie pierwiastki jak miedź, żelazo czy magnez, które wpływają na jej zmętnienie i zabarwienie. Chlor uzupełniamy co 2-3 dni i umieszczamy w pływającej boi lub skimmerze. Jednak aby stosowanie chemii basenowej było skuteczne należy czyścić systematycznie filtry oraz w razie potrzeby wymieniać.

Raz na tydzień w basenie powinno znajdować się 3–5% nowej wody, dzięki temu sole wytworzone podczas chlorowania zostają rozcieńczone.

Akcesoria do pływania dla dzieci

Akcesoria do pływania dla dzieci

Aby swobodnie korzystać z większego basenu, którego wysokość przekracza 1 metr, niezbędna będzie dwustronna drabinka basenowa, która szczególnie przyda się dzieciom. Odstawiając ją, możemy skutecznie zabezpieczyć się przed korzystaniem przez dzieci z basenu bez opieki dorosłych. Warto także zaopatrzyć się w kółka pływające, rękawki dla dzieci, które jeszcze nie umieją pływać, okulary czy płetwy. Wszystko to sprawi, że czas spędzony w basenie będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Drabinka basenowa 84 cm Bestway 58430

Drabinka basenowa Bestway 58430 jest odpowiednia do basenów stelażowych i rozporowych Bestway o wysokości ścian do 84 cm. To bezpieczny wybór, gdyż każdy jej stopień jest pokryty tworzywem o funkcji antypoślizgowej.
Pokaż produkt

Akcesoria do basenu Bestway

Jeśli posiadasz basen rozporowy lub basen stelażowy jego użytkowanie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i utrzymania go w czystości. Ibaseny.pl dostarczy Ci wszystkie potrzebne akcesoria do basenu Bestway. Wyróżniamy asortyment pod względem przeznaczenia, w zależności od tego, czy szukamy sprzętu oczyszczającego, rozrywkowego czy pompującego.

  • pompy basenowe i filtry do pomp
  • pokrywy basenowe i maty pod basen
  • podgrzewacze wody
  • chemię do basenu
  • zestawy do czyszczenia basenu
  • siatki, szczotki, odkurzacze
Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Pompa pisakowa do basenów 5678 L/h Bestway 58497

Pompa piaskowa Bestway 58497 to sposób na niezawodną filtrację wody bez wysiłku. To bardzo wydajna i wytrzymała pompa z zegarem, zalecana do basenów o pojemności od 1 100 do 39 300 l.
Pokaż produkt

Podsumowanie

Systematyczne dbanie o czystość wody w basenie oraz prawidłowe jego użytkowanie, to gwarancja bezpiecznego oraz komfortowego relaksu w upalne dni. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci skutecznie zadbać o swój basen ogrodowy i od teraz będziesz mógł cieszyć się nim jeszcze dłużej.

Wyszukiwarka
Nie przegap nowości

Zapisz się na newsletter

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów
Contact Form Demo (#1)
Sprawdź nasz sklep
Sklep z basenami
© 2022 iBaseny.pl
Polityka prywatności
Projekt strony internetowej stworzony przez Agencję UX Wzór
cross