Blog iBaseny

Jak zapobiegać wzrostowi glonów w basenie? Odkryj najlepsze produkty!

14 sierpnia 2023

Czy jest coś lepszego niż skok do chłodnego, krystalicznie czystego basenu w gorący letni dzień? Cóż, jeśli jesteś właścicielem basenu, prawdopodobnie wiesz, że utrzymanie tej krystalicznej czystości nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wśród wielu wyzwań, z którymi można się spotkać, glony w basenie są jednym z najbardziej uporczywych. Ale nie martw się! W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące glonów i przedstawić Ci najlepsze produkty, które pomogą Ci utrzymać basen w idealnym stanie.

Dlaczego glony w basenie są problemem?

Glony w basenie mogą być nie tylko nieestetyczne, ale także niebezpieczne. Mogą powodować śliskie powierzchnie, co zwiększa ryzyko poślizgnięcia i upadku. A kto chce spędzać letnie dni na opatrywaniu ran zamiast cieszyć się słońcem i wodą? Ponadto, niektóre rodzaje glonów mogą powodować podrażnienia skóry i oczu. Więc jeśli zauważysz, że Twoja skóra jest podrażniona po kąpieli w basenie, glony mogą być jednym z powodów.

Rodzaje glonów w basenie

Istnieje wiele różnych rodzajów glonów, które mogą pojawić się w basenie. Najczęściej spotykane to glony zielone, żółte (lub piaskowe) i czarne. Każdy z nich wymaga innego podejścia do usuwania i zapobiegania ich wzrostowi. Ale nie martw się, nie musisz być ekspertem w biologii, aby sobie z nimi poradzić. Wystarczy, że wiesz, jakie produkty użyć, a my Ci w tym pomożemy.

Jak glony dostają się do basenu?

Glony mogą dostać się do basenu na wiele różnych sposobów. Mogą być przenoszone przez wiatr, deszcz, a nawet przez kąpiących się w basenie. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie basenu i utrzymanie odpowiedniego poziomu chemikaliów. Ale nie martw się, nie musisz spędzać każdej wolnej chwili na czyszczeniu basenu. Istnieją produkty, które mogą Ci to ułatwić.

Jak zapobiegać wzrostowi glonów w basenie?

Zapobieganie wzrostowi glonów w basenie nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że będziesz regularnie czyścić basen i kontrolować poziom chemikaliów. Brzmi prosto, prawda? Ale jak to zrobić w praktyce? Oto kilka wskazówek.

Regularne czyszczenie basenu

Regularne czyszczenie basenu jest kluczowe dla zapobiegania wzrostowi glonów. W tym celu można użyć różnych narzędzi, takich jak zestaw do czyszczenia basenu AquaClean Bestway lub zestaw do czyszczenia basenu AquaCrawl Bestway. Oba zestawy zawierają wszystko, czego potrzebujesz do utrzymania basenu w czystości, w tym siatkę do usuwania liści i innych zanieczyszczeń, szczotkę do czyszczenia ścian basenu i odkurzacz do czyszczenia dna basenu. Więc nie musisz już martwić się o liście i inne zanieczyszczenia w basenie. Te zestawy zrobią to za Ciebie!

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Zestaw do czyszczenia basenu AquaClean Bestway 58234

209,00 zł
Kąpiel w basenie jest przyjemna tylko wtedy, gdy jest on czysty, a w wodzie nie pływają nieprzyjemne zabrudzenia. Używanie maty ochronnej na zbiornik pomaga, jednak podczas kąpieli, gdy powierzchnia wody jest odsłonięta, nadal mogą wpaść do niej liście i inne drobne śmieci.

Jeśli chcesz zadbać o komfort kąpieli to zestaw do czyszczenia basenu Aquaclean Bestway 58234 jest idealnym wyborem dla Ciebie!
Pokaż produkt

Kontrola chemiczna

Kontrola chemiczna jest równie ważna co regularne czyszczenie basenu. Utrzymanie odpowiedniego poziomu chemikaliów, takich jak chlor, pomoże zapobiegać wzrostowi glonów. W tym celu można użyć skimmera powierzchniowego do basenu Bestway, który pomaga utrzymać powierzchnię basenu czystą, lub zestawu do czyszczenia basenu 6w1 Bestway, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do utrzymania odpowiedniego poziomu chemikaliów w basenie. Więc nie musisz już martwić się o to, czy poziom chloru w basenie jest odpowiedni. Te produkty zrobią to za Ciebie! Dodatkowo, preparat glono-, grzybo- i bakteriobójczy Alba 1L jest doskonałym wyborem, jeśli chodzi o kontrolę chemiczną. Ten preparat nie tylko skutecznie zwalcza glony, ale także grzyby i bakterie, zapewniając Ci czysty i bezpieczny basen.

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Skimmer powierzchniowy do basenu Bestway 58233

84,90 zł
Jeśli jesteś właścicielem basenu stelażowego Bestway, to skimmer powierzchniowy do basenu Bestway 58233 będzie idealnym wyborem.

Koniec z nieestetycznymi zabrudzeniami i pływającymi liśćmi. Urządzenie pomoże zachować czystą wodę w basenie ogrodowym i będzie przydatne przy stosowaniu chemii basenowej.
Pokaż produkt
Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Zestaw do czyszczenia basenu 6w1 Bestway 58195

129,00 zł
Czy wiedziałeś, że korzystając z dobrej jakości zestawu do czyszczenia, czyli Bestway 58195 6w1, możesz ograniczyć wydatki związane z chemią basenową oraz częstotliwość zapychania się filtra do pompy filtrującej?

Wypróbuj sam, jak łatwo możesz wyczyścić basen z oryginalnym narzędziami od renomowanego producenta Bestway.
Pokaż produkt

Jak skutecznie usuwać glony z basenu?

Jeśli mimo wszystko glony pojawią się w basenie, nie martw się. Istnieją skuteczne metody ich usuwania. Można to zrobić fizycznie, za pomocą odpowiednich narzędzi, lub chemicznie, za pomocą odpowiednich środków. Więc nawet jeśli zobaczysz glony w basenie, nie musisz od razu wpadać w panikę. Oto co możesz zrobić.

Fizyczne usuwanie glonów

Fizyczne usuwanie glonów polega na mechanicznym usunięciu ich z basenu. Można to zrobić za pomocą odkurzacza do basenu lub szczotki. Jest to jednak metoda czasochłonna i może nie być skuteczna w przypadku silnego zakażenia glonami. Ale nie martw się, jeśli nie masz czasu na codzienne czyszczenie basenu. Istnieją inne metody, które mogą Ci pomóc.

Chemiczne usuwanie glonów

Chemiczne usuwanie glonów polega na użyciu specjalnych środków, które zabijają glony i zapobiegają ich dalszemu wzrostowi. Jest to metoda skuteczniejsza niż fizyczne usuwanie glonów, ale wymaga ostrożności, aby nie zaszkodzić kąpiącym się w basenie. Preparat glono-, grzybo- i bakteriobójczy Alba 1L jest doskonałym wyborem, jeśli chodzi o chemiczne usuwanie glonów. Ten preparat nie tylko skutecznie zwalcza glony, ale także grzyby i bakterie, zapewniając Ci czysty i bezpieczny basen.

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Płyn do dezynfekcji wody basenowej o działaniu bakteriobójczym i przeciw glonom ALBA 1L

32,00 zł
Jeśli korzystasz z basenu, ale narzekasz na klarowność wody, to wypróbuj preparat glono-, grzybo- i bakteriobójczy Alba.

Szczególnie docenią go właściciele basenów ogrodowych. Wysokoskoncentrowany płyn szybko poradzi sobie z zanieczyszczeniami i odzyskasz krystalicznie czystą wodę w basenie!
Pokaż produkt

Podsumowanie

Zapobieganie wzrostowi glonów w basenie jest kluczowe dla utrzymania jego czystości i bezpieczeństwa. Regularne czyszczenie basenu i kontrola chemiczna są najważniejszymi metodami zapobiegania wzrostowi glonów. Jeśli jednak glony pojawią się w basenie, można je skutecznie usunąć za pomocą odpowiednich narzędzi i środków. Więc nie martw się, jeśli zauważysz glony w basenie. Z naszymi wskazówkami i produktami, które Ci polecamy, na pewno sobie z nimi poradzisz!

FAQ

Czy glony w basenie są niebezpieczne?

Tak, glony w basenie mogą być niebezpieczne. Mogą powodować śliskie powierzchnie, co zwiększa ryzyko poślizgnięcia i upadku. Ponadto, niektóre rodzaje glonów mogą powodować podrażnienia skóry i oczu.

Jak mogę zapobiegać wzrostowi glonów w basenie?

Można zapobiegać wzrostowi glonów w basenie poprzez regularne czyszczenie basenu i utrzymanie odpowiedniego poziomu chemikaliów.

Czy mogę użyć odkurzacza do basenu do usuwania glonów?

Tak, odkurzacz do basenu może być używany do fizycznego usuwania glonów z basenu.

Czy mogę użyć środków chemicznych do usuwania glonów z basenu?

Tak, istnieją specjalne środki chemiczne, które mogą być używane do zabijania glonów i zapobiegania ich dalszemu wzrostowi.

Czy mogę użyć skimmera powierzchniowego do zapobiegania wzrostowi glonów w basenie?

Tak, skimmer powierzchniowy może pomóc utrzymać powierzchnię basenu czystą, co może pomóc zapobiegać wzrostowi glonów.

Wyszukiwarka
Nie przegap nowości

Zapisz się na newsletter

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów
Contact Form Demo (#1)
Sprawdź nasz sklep
Sklep z basenami
© 2022 iBaseny.pl
Polityka prywatności
Projekt strony internetowej stworzony przez Agencję UX Wzór
cross