Blog iBaseny

Jak działa dozownik chloru do basenu?

22 września 2022

Czy musisz znać się na dobieraniu proporcji chemii do basenu? Zadajesz sobie więc pytanie jak działa dozownik chloru do basenu? Odpowiemy na to pytanie w poniższym artykule.

Jak działa dozownik chloru do basenu? Czy wszystko zrobi za nas?

Dozownik chloru pomieści w sobie dużą ilość tabletek różnych rozmiarów, należy je tylko uzupełniać od czasu do czasu. Rozprowadza ją w zbiorniku i dawkuje odpowiednie ilości substancji dezynfekującej. Dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia musimy przeciwdziałać niszczeniu konstrukcji basenu, rozwojowi alg, grzybów i bakterii i utrzymywać basen w czystości. Dezynfekcja chlorem to najpopularniejszy sposób na zabicie drobnoustrojów w basenie. Jak działa dozownik chloru do basenu? Dozownik chloru dobierze odpowiednią porcję środków chemicznych. Dozownik chemii basenowej jest automatyczny i funkcjonalny - dobierze właściwą ilość granulatu, płynu bądź tabletek.

Dozownik chemii do basenu

Dozownik chemii do basenu - ile chloru w nim umieścić?

Jeśli chcesz dozować odpowiednią ilość tabletek chloru do basenu, powinieneś na początku sprawdzić objętość zbiornika. Zanim dodasz chlor do basenu, sprawdź wcześniej czy należy uregulować pH wody. Jego wartość powinna utrzymywać się na poziomie od 7.0 do 7.4. Ile tabletek chloru powinien zawierać dozownik chemii do basenu, aby substancja dezynfekująca była bezpieczna i skuteczna? Wszystko zależy od ilości wody. Zaleca się na 1 litr wody basenowej umieścić od 0,3 mg do 0,6 mg substancji. Warto zaznaczyć, że maksymalna zawartość nie powinna przekraczać wartości 1 mg/l. 

Każdy producent na swoim opakowaniu umieszcza wskazówki dotyczące dozowania chemii. Najczęstszy schemat z jakim możemy się spotkać, to:

  • tabletka multi chlor 20 g do 5 m3 wody
  • tabletka multi chlor 60 g do 10 m3 wody
  • tabletka multi chlor 200 g do 20 m3 wody

Zawsze stosuj się do zaleceń producenta na opakowaniu, przy dawkowaniu chloru. Wybierz opcję odpowiednią dla wielkości Twojego basenu.

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Zestaw do czyszczenia basenu 6w1 Bestway 58195

129,00 zł
Ten podstawowy zestaw czyszczący jest niezbędny jeśli pragniesz utrzymać zbiornik basenowy w czystości.
Pokaż produkt

Chemia do basenu - Jak często dozować chlor do wody w basenie?

Aby woda basenowa była czysta i bezpieczna, chemia do basenu powinna być stosowana systematycznie. Jeśli napełniasz basen wodą po raz pierwszy, zastosuj chlorowanie szokowe, które różni się większą dawką. Możesz również zastosować taką terapię, jeśli zauważysz glony na dnie swojego basenu.
Jak często dozować chlor do wody w basenie?

W trakcie użytkowania możesz zastosować zwykłą dawkę, jednak dezynfekcja powinna być stosowana przynajmniej raz w tygodniu. Jest to zależne również od tego jak duży basen posiadasz i jakie zalecenia wypisał producent chemii na opakowaniu. Najlepszą porą na zastosowanie dezynfekcji chlorem jest wieczór, kiedy nikt z użytkowników nie planuje kąpieli. Pamiętaj o tym, że w momencie zażywania kąpieli w basenie ogrodowym, należy wyjąć pływak z wody oraz wyłączyć pompę.

jak działa dozownik chloru do basenu?

Automatyczny dozownik chloru do basenu

Jeżeli posiadasz duży basen stelażowy to warto zastanowić się nad automatycznym dozownikiem substancji chemicznych. Automatyczny dozownik chloru do basenu samodzielnie ocenia zawartość chloru i jakość wody w basenie, a w razie potrzeby automatycznie dozuje do wody w basenie dezynfekujący środek chemiczny. Dozowniki automatyczne mogą dawkować nie tylko sam chlor, ale też antyglony, flokulanty, czy inne produkty, które zadbają o jakość wody w Twoim basenie ogrodowym.

Takie urządzenie posiada układ dozujący składający się z sondy pomiarowej i pompy. Sondy pomiarowe muszą być regularnie zanurzane w roztworze kalibrującym. Chemia do basenu, jaką wprowadza automatyczny dozownik podawana jest w idealnych ilościach, dlatego zakup tego urządzenia gwarantuje krystaliczność wody basenowej. Automatyczne dozowniki występują na rynku w różnych cenach, przedział to ok ok 100 zł do nawet 800 złotych.

Dzięki automatycznemu dozowaniu chloru, zamiast zastanawiać się ile chloru wlać do basenu, będziesz mógł spokojnie zrelaksować się w swoim ogrodzie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które zapominają o systematycznej wymianie tabletek, terminach i proporcjach.

Dozownik chloru Bestway

Dozownik chloru Bestway to praktyczny wybór. Dozownik chloru to niezbędne usprawnienie każdego basenu ogrodowego. Tego typu akcesoria basenowe upraszczają uciążliwe procesy utrzymywania czystości wody w basenie. 

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Dozownik chemii basenowej Bestway 58210 mały

12,90 zł
Pływający dozownik chloru dozuje chemię basenową w tabletkach o średnicy 2,5 cm. Dozownik pozwala regulować ilość chloru dozowanego w basenie.
Pokaż produkt

Podsumowanie

Kąpiel w krystalicznej i czystej wodzie basenowej, to wyjątkowa przyjemność, dlatego nadmierna troska o jej dobrą jakość nie dziwi już nikogo. Czy nadużywanie chemii do basenu, nie jest bardziej niebezpieczne i szkodliwe niż lekko zabrudzona woda? Z pomocą przychodzi dozownik chemii do basenu.

Zobacz też Jaka chemia do basenu sprawdza się najlepiej?

chemia do basenu
Wyszukiwarka
Nie przegap nowości

Zapisz się na newsletter

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów
Contact Form Demo (#1)
Sprawdź nasz sklep
Sklep z basenami
© 2022 iBaseny.pl
Polityka prywatności
Projekt strony internetowej stworzony przez Agencję UX Wzór
cross