Blog iBaseny

Ile kosztuje basen ogrodowy?

26 marca 2023

Gdy zastanawiamy się nad zakupem basenu ogrodowego, jednym z najważniejszych aspektów, które warto wziąć pod uwagę, są koszty. Ile kosztuje basen ogrodowy? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom basenów ogrodowych, czynnikom wpływającym na ich cenę oraz dodatkowym kosztom związanym z ich montażem i utrzymaniem.

Przykładowe ceny basenów ogrodowych. Czyli ile kosztuje basen?

Ile kosztuje basen stelażowy?

Ceny basenów stelażowych zaczynają się od około 500 zł za mniejsze modele, które mają prostą konstrukcję i niewielkie wymiary. Dla większych basenów stelażowych, z lepszymi materiałami oraz dodatkowymi funkcjami, takimi jak system filtracji czy schodki, ceny mogą sięgać nawet 10 000 zł.

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Basen Stelażowy 457x122 cm Zestaw 9w1 Bestway 56438

1 769,00 zł
Prywatny ogrodowy basen jest na tyle obszerny iż bez problemu będą mogły korzystać z niego dzieci wraz z rodzicami. Basen stelażowy wykonany z metalowej konstrukcji odpornej na deszcz i zmienne warunki atmosferyczne. 
Pokaż produkt

Ile kosztuje basen dmuchany?

Najtańsze baseny dmuchane można znaleźć już za 50-100 zł. Są to zazwyczaj małe baseny przeznaczone dla dzieci, wykonane z prostych materiałów. Natomiast modele o większej pojemności i lepszej jakości, które mogą być używane przez całą rodzinę, mogą kosztować nawet 1 000 zł. Wyższa cena wiąże się z lepszymi materiałami, większą trwałością oraz dodatkowymi funkcjami, takimi jak wbudowany system filtracji.

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Basen z daszkiem Żółwik Bestway 52219

79,00 zł
Prezentowany zestaw to idealnie połączenie baseniku ogrodowego dla najmłodszych oraz namiotu chroniącego dziecko przed słońcem.
Pokaż produkt
Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Wanienka pompowana 86x86x25 cm miękkie dno Bestway 51116

57,90 zł
Wanienka turystyczna dzięki niewielkiej wadze i rozmiarom pozwala zabrać ją w każdą podróż.
Pokaż produkt
Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Basen dmuchany 305x183x56 Happy Flora Bestway 54121

215,00 zł
Fantastyczny kolor błękitny z kwiatowym motywem zachęca wręcz do zabaw w nim. Produkt wykonano z mocnego PVC zapewniającego odporność na uszkodzenia i długie użytkowanie.
Pokaż produkt

Ile kosztuje budowa basenu?

Koszt basenu wbudowanego może sięgać nawet 50 000 zł, w zależności od materiałów, z jakich jest wykonany, oraz rozmiarów i głębokości basenu. W przypadku bardziej luksusowych modeli, które mogą mieć np. wbudowane oświetlenie, hydromasaż czy system podgrzewania wody, koszt może przekraczać 100 000 zł. Warto dodać, że do kosztów zakupu i montażu basenu wbudowanego należy doliczyć także koszty związane z przygotowaniem terenu, takie jak wykop, fundamenty czy instalacje.

Rodzaje basenów ogrodowych

ile kosztuje basen

Baseny stelażowe

Baseny stelażowe to popularny wybór wśród osób poszukujących przenośnych i stosunkowo tanich basenów ogrodowych. Są łatwe w montażu i demontażu, dzięki czemu można je przechowywać w sezonie zimowym. Baseny te składają się z metalowego stelaża i wytrzymałej folii, która zabezpiecza przed przeciekami.

Sprawdź również Jakie wybrać akcesoria do basenu?

Baseny dmuchane

Baseny dmuchane są najtańszą opcją na rynku. Są lekkie, łatwe w przechowywaniu i montażu, jednakże mają ograniczoną trwałość i mogą być narażone na uszkodzenia. Zazwyczaj mają mniejszą pojemność niż inne rodzaje basenów.

Baseny wbudowane

Baseny wbudowane są najbardziej luksusową i trwałą opcją, ale także najdroższą. Wymagają profesjonalnej instalacji oraz większego zaangażowania w utrzymanie. Tego rodzaju baseny są często wykonywane z betonu, a ich budowa może trwać kilka tygodni.

Czynniki wpływające na to ile kosztuje basen

Materiały

Koszt basenu ogrodowego zależy w dużej mierze od materiałów, z których został wykonany. Baseny dmuchane są zazwyczaj najtańsze, ponieważ wykonane są z PVC. Baseny stelażowe wykonane są z wytrzymałego materiału, takiego jak poliester, oraz metalowego stelaża, co sprawia, że są droższe niż dmuchane. Baseny wbudowane są najdroższe ze względu na materiały, takie jak beton, oraz koszty związane z budową.

Wielkość

Wielkość basenu również wpływa na jego cenę. Im większy basen, tym więcej materiału jest potrzebne do jego wykonania, co przekłada się na wyższy koszt.

Akcesoria i wyposażenie

Koszt basenu ogrodowego może wzrosnąć, jeśli zdecydujemy się na dodatkowe akcesoria i wyposażenie, takie jak pompa, filtr, schodki czy pokrywa.

Koszty dodatkowe basenów

Montaż i demontaż

Koszty montażu i demontażu zależą od rodzaju basenu. Baseny dmuchane i stelażowe można samodzielnie zmontować, natomiast montaż basenu wbudowanego wymaga wsparcia specjalistów.

Konserwacja i utrzymanie

Utrzymanie basenu ogrodowego generuje dodatkowe koszty, takie jak chemia basenowa, wymiana filtra czy zużycie energii elektrycznej.

Koszt basenu ogrodowego zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj basenu, materiały, wielkość oraz dodatkowe wyposażenie. Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj basenu będzie najlepiej spełniał nasze potrzeby i możliwości finansowe.

FAQ

Jaki jest najtańszy rodzaj basenu ogrodowego?

Najtańszym rodzajem basenu ogrodowego są baseny dmuchane, które zazwyczaj wykonane są z PVC. Ze względu na swoją prostą konstrukcję, mają niższe koszty produkcji, a tym samym są tańsze w zakupie. Warto jednak pamiętać, że baseny dmuchane mogą mieć ograniczoną trwałość i być narażone na uszkodzenia.

Czy warto inwestować w droższy basen ogrodowy?

Warto rozważyć inwestycję w droższy basen, jeśli zależy nam na większej trwałości, lepszej jakości materiałów oraz dodatkowym wyposażeniu, takim jak np. system filtracji czy schodki. W przypadku basenów wbudowanych, wyższa cena wiąże się również z profesjonalnym montażem i trwałością konstrukcji. Warto jednak dobrze przemyśleć, jaki rodzaj basenu będzie najlepiej spełniał nasze potrzeby i możliwości finansowe.

Czy montaż basenu ogrodowego wymaga specjalistycznej wiedzy?

W przypadku basenów dmuchanych i stelażowych montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy, gdyż są one łatwe w montażu i demontażu. Zazwyczaj można je zmontować samodzielnie, korzystając z dołączonej instrukcji. Natomiast baseny wbudowane powinny być montowane przez profesjonalistów, gdyż wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności, a także spełnienia szeregu norm i przepisów.

Jakie są koszty utrzymania basenu ogrodowego?

Koszty utrzymania basenu ogrodowego obejmują m.in. chemię basenową, która jest niezbędna do utrzymania czystości wody, wymianę filtra, która jest konieczna w celu zapewnienia skutecznej filtracji, zużycie energii elektrycznej potrzebnej do napędzania pompy oraz ewentualne naprawy i wymianę części uszkodzonych. Dodatkowo, w przypadku basenów wbudowanych, mogą pojawić się koszty związane z sezonowym otwarciem i zamknięciem basenu oraz ewentualnymi przeróbkami i renowacjami.

Czy wielkość basenu wpływa na jego koszt?

Tak, większy basen będzie kosztował więcej ze względu na większą ilość potrzebnych materiałów oraz ewentualne dodatkowe wyposażenie, takie jak mocniejsza pompa czy większy filtr. Ponadto, większe baseny mogą wymagać większej ilości chemii basenowej, co także wpłynie na koszty utrzymania. Warto więc zastanowić się, jaka wielkość basenu będzie odpowiednia dla naszych potrzeb i możliwości finansowych, a także czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na naszej posesji.

Wyszukiwarka
Nie przegap nowości

Zapisz się na newsletter

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów
Contact Form Demo (#1)
Sprawdź nasz sklep
Sklep z basenami
© 2022 iBaseny.pl
Polityka prywatności
Projekt strony internetowej stworzony przez Agencję UX Wzór
cross