Blog iBaseny

Czym przykryć basen ogrodowy? 3 propozycje

7 stycznia 2022

Zastanawiasz się, czym przykryć basen ogrodowy? Przedstawimy Ci 3, naszym zdaniem najlepsze, propozycje. Wybraliśmy te, które będą dla Ciebie wygodne, proste i zapewnią dodatkowe korzyści. Odpowiednie przykrycie zabezpieczy basen oraz zwiększy bezpieczeństwo osób, które chcą z niego korzystać. Dobrze, że interesujesz się tym tematem.

Dlaczego warto przykrywać basen ogrodowy?

Mały chłopiec stoi przy basenie zakrytym pokrywą basenową

Odpowiednia pokrywa basenowa zagwarantuje Ci:

  • czystą wodę przez dłuższy czas - zabezpieczy zbiornik przed zanieczyszczeniami i ograniczy tym samym rozwój glonów;
  • oszczędność pracy pompy filtrującej - zużyje ona mniej energii, jeśli będzie musiała oczyszczać wodę z mniejszej ilości nieczystości;
  • zabezpieczenie przed szkodnikami - ślimaki i owady w wodzie to nic przyjemnego;
  • ochrona przed uszkodzeniami - promienie UV, kwaśne deszcze i inne zjawiska atmosferyczne mogą z czasem zniszczyć materiał basenu, a pokrywa zwiększa jego żywotność;
  • większe bezpieczeństwo - pokrywa mocowana na linkach stanowi dodatkową barierę dla dzieci i zwierząt, aby bez Twojej kontroli nie wchodziły do basenu;
  • oszczędność energii - przykrycie zatrzymuje na dłużej temperaturę wody, dzięki czemu nie musisz jej dodatkowo tak często podgrzewać.

Sprawdź również na czym postawić basen ogrodowy, żeby kąpiel była jeszcze przyjemniejsza.

Czym przykryć basen ogrodowy?

Możesz przykryć swój basen pokrywą basenową, solarną lub zainwestować w zadaszenie w postaci baldachimu. Omówimy teraz plusy i minusy każdego z tych rozwiązań.

Pokrywa basenowa

To najbardziej popularny wybór. Pokrywy basenowe są bardzo trwałe i zapewniają bezpieczeństwo dla dzieci. Mocuje się je zazwyczaj linkami do stelaża basenu lub ściąga u dołu tak, by przylegały szczelnie do kołnierza. Wiele z nich jest wyposażonych w specjalny system, który odprowadza wodę deszczową z ich powierzchni.

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Pokrywa do basenu stelażowego i rozporowego Bestway

59,00 zł
Lekka i wygodna osłona basenowa na każdą porę roku. Posiada system odporowadzania wody deszczowej. Nic nie dostanie się do środka basenu.
Pokaż produkt
Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Pokrywa do basenu stelażowego 412/404x201 Bestway

84,90 zł
Pokrywa z jakościowego tworzywa PE o wysokiej odporności na uszkodzenia. Dzięki otworom odpływowym odprowadza deszczówkę.
Pokaż produkt

Pokrywa solarna

Jeśli zastanawiasz się, czym przykryć basen ogrodowy, żeby wspomóc przy okazji nagrzewanie wody, to pokrywa solarna jest dla Ciebie idealna. Ma formę folii bąbelkowej, która jest w stanie ograniczyć parowanie nawet o 98%. Wiesz, że to właśnie parowanie wody jest głównym czynnikiem odpowiadającym za utratę jej ciepła? Dodatkowo pokrywa solarna dogrzewa wodę, wykorzystując promienie słoneczne. W chłodniejsze dni i noce z kolei dłużej zatrzymuje jej ciepło.

Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Pokrywa solarna do basenu 366 Bestway

125,00 zł
Mata o bąbelkowej fakturze, która sprawia, że woda szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje swoją temperaturę.
Pokaż produkt
Kobieta w basenie, zadowolona z wyboru basenu ogrodowego

Pokrywa solarna do basenu 427 i 457 Bestway

174,00 zł
Mata dla osób, które nie lubią długo czekać na kąpiel w basenie. Dzięki niej, nawet w chłodniejsze dni, woda nie straci tak szybko ciepła.
Pokaż produkt

Baldachim do basenu

To luksusowy sposób na zabezpieczenie basenu. Przypomina namiot. Baldachim zapewnia więcej prywatności i umożliwia kąpiel nawet w chłodne dni. Wiatr, deszcz czy palące słońce przestają być przeszkodą podczas wodnego relaksu.

Dlaczego nie warto przykrywać basenu niedostosowanymi do tego celu materiałami?

Czym przykryć basen ogrodowy - pokrywa basenowa

Po pierwsze w ogóle ciężko znaleźć w domu czy garażu coś, co nadawałoby się do przykrycia basenu. Nawet jeśli znajdziesz jakąś plandekę, to nałożenie jej na zbiornik będzie nielada wyzwaniem. Niedostosowany rozmiar, brak elastyczności i linek mocujących sprawią, że takie pokrycie nie spełni swojej roli. Szkoda Twojego czasu i energii.

Czym przykryć basen ogrodowy - kryteria wyboru

Znasz już dostępne rozwiązania, czas więc żebyś podjął ostateczną decyzję. Wybierając, czym przykryć basen ogrodowy, weź pod uwagę:

  • oszczędność energii - pokrywy solarne pozwalają ogrzać wodę w naturalny sposób, energią słoneczną, dużo lepiej zatrzymują też ciepło;
  • wielkość basenu - mając bardzo duży, głęboki basen, pokrywa solarna nie wystarczy, by szybko podgrzać wodę i prawdopodobnie będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia w postaci maty solarnej;
  • dzieci - dla większego bezpieczeństwa warto zdecydować się na poktywę basenową, którą mocuje się do stelaża lub przywiązuje pod kołnierzem tak, by maluch nie poradził sobie z jej zdjęciem;
  • zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami z zewnątrz - w tym zakresie pokrywa solarna, którą zazwyczaj kładzie się po prostu na powierzchni wody, nie zatrzyma wszystkich nieczystości i lepiej wybrać bardziej szczelne pokrycie.

Podsumowując, jeżeli zależy Ci na wygodnym, ekologicznym rozwiązaniu i wodzie, której temperatura nawet po chłodnej nocy wciąż zachęca do kąpieli, wybierz pokrywę solarną. Jeśli masz głęboki zbiornik, maluchy w domu i chcesz utrzymać czystość wody jak najdłużej, zdecyduj się raczej na pokrywę basenową. Z kolei jeżeli myśląc o tym, czym przykryć basen ogrodowy, od razu przychodzi Ci do głowy luksus i zaciszne kąpiele bez względu na pogodę - postaw na baldachim basenowy.

Kiedy już wybierzesz przykrycie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, sprawdź jeszcze jego jakość. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu. Możesz zdziwić się, w jak niskich cenach są sprzedawane. Jednak trzeba liczyć się z tym, że wytrzymają one maksymalnie jeden sezon. Jeżeli zależy Ci na solidnym zabezpieczeniu w rozsądnej cenie, zajrzyj do naszej oferty pokryw basenowych i ciesz się wodnym szaleństwem bez zbędnego wysiłku!

Wyszukiwarka
Nie przegap nowości

Zapisz się na newsletter

Raz w miesiącu otrzymasz zestawienie nowych artykułów
Contact Form Demo (#1)
Sprawdź nasz sklep
Sklep z basenami
© 2022 iBaseny.pl
Polityka prywatności
Projekt strony internetowej stworzony przez Agencję UX Wzór
cross