Aktywne filtry

Drabinka do basenu podniesie bezpieczeństwo podczas wodnego wypoczynku w ogrodzie

Przy wyższych basenach stelażowych i rozporowych drabinka do basenu jest niezbędna. Zaoszczędzisz sobie niewygodnych akrobacji podczas wchodzenia i wychodzenia z wody, upadków i uszkodzeń samego basenu. Z naszymi drabinkami zadbasz też lepiej o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Oferujemy drabinki do mniejszych i większych basenów. Stabilne, solidne i wytrzymałe. Z pewnością znajdziesz u nas tę, która pasuje do Twojego basenu oraz spełnia Twoje oczekiwania. Podnieś swój komfort podczas kąpieli. Tak niewiele trzeba, żeby móc zrelaksować się w basenie bez stresu i wysiłku.

W iBaseny znajdziesz:

 • drabinki basenowe wiodących producentów
 • drabinki do basenów stelażowych i rozporowych
 • prosty sposób na zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podczas kąpieli w ogrodzie

Bezpieczna drabinka do basenu

Oferowane przez nas drabinki spełniają standard UE EN16713. Jeżeli Twój basen ogrodowy ma wysokość powyżej 85 cm kup bezpieczną drabinkę basenową. Wyróżnia się ona możliwością demontażu stopni, kiedy nie korzystasz z basenu. Dzięki temu ochronisz swoje dzieci przed wejściem do zbiornika bez Twojej opieki. To bardzo ważne.

W naszym sklepie znajdziesz drabinki basenowe produkowane przez liderów w branży basenowej. Ogromne doświadczenie pozwoliło im udoskonalić produkty tak, by były funkcjonalne, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Drabinka basenowa będzie się dobrze komponowała z wyglądem Twojego ogrodu i będzie pasowała jak ulał do stojącego w nim basenie.

Korzyści z posiadania zakupionej u nas drabinki basenowej

Drabinka basenowa chroni Ciebie i basen. To sposób na wygodne, bezpieczne wchodzenie i opuszczanie basenu. Dzięki niej zapobiegasz też niepotrzebnym uszkodzeniom samego zbiornika. Zmniejszysz nacisk i obciążenie ścianek. To pozwoli Ci cieszyć się idealnym kształtem basenu przez dłuższy czas.

Kupując drabinkę u nas, doświadczysz takich udogodnień jak:

 • łatwy montaż i stabilna konstrukcja
 • inteligentne rozwiązania
 • wygoda użytkowania
 • drabinki pasujące do wszystkich basenów wiodących producentów
 • ochrona przed upadkiem i unikanie rozchlapywania wody podczas wchodzenia i wychodzenia z basenu
 • dodatkowe zabezpieczenia antypoślizgowe na stopniach
 • ułatwienie kontroli rodzicielskiej

Odpowiednia drabinka basenowa, czyli jaka?

Drabinka basenowa powinna być dopasowana przede wszystkim do wysokości basenu oraz osób, które będą z niej korzystały. Drabinki z metalowym stelażem utrzymają również osoby dorosłe. Są odporne na korozję, dzięki czemu będą służyły Ci przez kilka sezonów. Warto je wybrać szczególnie wtedy, gdy planujesz częste i intensywne korzystanie ze swojego ogrodowego basenu. Są bardziej wytrzymałe od drabinek wykonanych z tworzyw sztucznych.

Co jeszcze może zwiększyć Twoje bezpieczeństwo podczas kąpieli w basenie?

Drabinka basenowa to jeden z wielu akcesoriów basenowych, dzięki którym wodne aktywności będą bezpieczniejsze. Chodzi tu szczególnie o dzieci, choć oczywiście dorośli również na tym mocna skorzystają.

 • mata pod basen pozwoli Ci uniknąć ślizgania się na błocie, które może powstać wokół basenu podczas wodnego szaleństwa
 • pokrywa basenowa zabezpieczy zbiornik przed wpadaniem do niego zanieczyszczeń po zakończonej kąpieli
 • dozownik do chemii basenowej ułatwi Ci odpowiednie stosowanie środków uzdatniających wodę

O basenach ogrodowych i akcesoriach basenowych możemy opowiadać godzinami

Wejdź na nasz blog i dowiedz się więcej na temat basenów ogrodowych. Poznasz tam ważne informacje w przystępnej, prostej formie. Pomożemy Ci wybrać to, czego potrzebujesz, aby jeszcze przyjemniej spędzać czas wolny w swoim ogrodzie. Wcale nie musisz na to przeznaczać lwiej części budżetu. Wystarczy po prostu zdecydować się dokładnie na to, czego Ci potrzeba.

Drabinka do basenu - jak ją zamontować?

Do złożenia i zamontowania drabinki nie będziesz potrzebował niczyjej pomocy, ani specjalnych narzędzi. Zajmie Ci to od 5 do 10 minut. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcją. Zazwyczaj drabinka basenowa jest montowana w 6 prostych krokach, choć poszczególne modele mogą się się trochę różnić między sobą pod tym względem.

 1. Połącz ze sobą elementy stelażu i doczep schodki przedniej części drabinki basenowej.
 2. Zrób to samo z tylną częścią drabinki basenowej.
 3. Zamontuj platformę i rączki na szczycie drabinki i doczep do niej złożone już przednie i tylne nogi razem ze schodkami.
 4. Dokręć śruby śrubokrętem.
 5. Przetestuj, czy drabinka jest stabilnie złożona.
 6. Ustaw ją w docelowym miejscu.