Aktywne filtry

Podgrzewacz wody do basenu - szybki sposób na przyjemnie ciepłą kąpiel w ogrodzie

Podgrzewacz wody do basenu zakończy długie oczekiwanie, aż woda w basenie się nagrzeje. Wyobraź sobie, że napełniasz swój duży basen ogrodowy i już po kilku godzinach możesz wskoczyć do wody. Relaks bez ograniczeń. Wreszcie można wyeliminować to przedłużające się oczekiwanie na wakacje marzeń w swoim ogrodzie.

Podgrzewacz wody przyda Ci się nie tylko podczas pierwszego napełnienia nią basenu. Letnia pogoda bywa kapryśna i często krzyżuje nam urlopowe plany. Koniec z tym. Dzięki podgrzewaczowi możesz zanurzyć się w basenie w każdym momencie, w jakim masz na to ochotę.

Zapewniamy Ci sprawdzone i bezpieczne podgrzewacze razem z bogatą ofertą dodatkowego wyposażenia basenu. Wybierz to, czego Ci potrzeba.

W iBaseny znajdziesz:

  • podgrzewacz do basenu solidnej marki
  • ogrzewanie elektryczne i solarne do wyboru
  • wszystko, czego potrzebujesz do błogiego wypoczynku w basenie ogrodowym

Bezpieczne podgrzewacze

U nas zamówisz podgrzewacze jedynie tych producentów, którzy są liderami na rynku, nie tylko polskim. Masz dzięki temu pewność bezpieczeństwa swojego i innych osób, które będą korzystały z basenu. Ogromne doświadczenie pozwoliło im stworzyć solidne i wygodne w użytkowaniu produkty. To inwestycja na lata.

Elektryczny podgrzewacz wody do basenu

Zapewnia on szybkie nagrzewanie wody bez względu na warunki pogodowe. Dzięki termostatowi będziesz w stanie łatwo i wygodnie podnieść temperaturę wody w swoim basenie dokładnie do takiej temperatury, na jakiej Ci zależy. Termostat zabezpieczy też urządzenie przed przegrzaniem.

Bądź eko i wybierz solarny podgrzewacz do basenu

Ten rodzaj podgrzewaczy umożliwi Ci wykorzystywanie energii słonecznej do zwiększania temperatury wody basenowej. To opcja idealna, dla osób, które cenią sobie odnawialne źródła energii. Dzięki takim urządzeniom zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną. Dlatego ich eksploatacja wcale nie będzie dla Ciebie kosztowna. Jedyny koszt jaki poniesiesz to ten, podczas zakupu.

Podgrzewacz solarny dobrej firmy, a takie znajdziesz w naszej ofercie, grzeje wodę również w pochmurne dni. Absorbuje światło rozproszone i w ten sposób podwyższa temperaturę wody. Nowoczesna technologia pozwoliła znacznie zniwelować uzależnienie podgrzewaczy solarnych od pogody.

Korzyści, których dostarczy Ci podgrzewacz wody do basenu

Docenisz oferowane przez nas podgrzewacze przede wszystkim za:

  • prosty montaż
  • wydajność
  • solidną i trwałą konstrukcję
  • skrócenie do minimum oczekiwania na ciepłą wodę
  • wybór rodzaju energii, z której chcesz korzystać ogrzewając basen
  • wodne szaleństwo bez ograniczeń, które wiążą się z zimną wodą

Jak działa podgrzewacz do basenu?

Podgrzewacze elektryczne wykorzystują energię elektryczną, a solarne - światło słoneczne, by podgrzać wodę basenową o kilka stopni. Podgrzewacze solarne trzeba położyć w dobrze nasłonecznionym miejscu. Podgrzewacze elektryczne za to mogą działać też w nocy. W zależności od wydajności podgrzewacza i wielkości basenu, wystarczy go podłączyć na kilka godzin, by cieszyć się przyjemnie ciepłą wodą.

Jak wybrać odpowiedni podgrzewacz do basenu?

Podczas kupna kieruj się przede wszystkim pojemnością basenu i kosztami eksploatacji urządzenia. Sprawdź, czy dany sprzęt będzie w stanie odczuwalnie ogrzać wodę. Im mniejsza ilość wody, tym wydajniejszy okazuje się podgrzewacz. Koniecznie sprawdź parametry techniczne urządzenia. Producenci dzielą się zaleceniami dotyczącymi pojemności basenu, do której dopasowany jest dany podgrzewacz.

W mniejszych basenach sprawdzą się niewielkie elektryczne podgrzewacze, które szybko nagrzewają wodę. Do większych basenów bardziej opłacalne może okazać się ogrzewanie solarne. Przykładowo, mata solarna jest w stanie ogrzać nawet najbardziej pojemne zbiorniki, ponieważ możesz ją podłączyć do innego panelu słonecznego. Dostępne są również pokrywy solarne, które łączą w sobie dwie korzyści - grzeją wodę i zabezpieczają ją przed zanieczyszczeniami wpadającymi z zewnątrz.

Co jeszcze pomoże Ci utrzymać odpowiednią temperaturę wody basenowej?

Pomocna jest też mata pod basen. Ma właściwości termoizolacyjne. Jak już nagrzejesz basen, nie będzie tak łatwo tracił swojej temperatury przez bezpośredni kontakt z podłożem. Zaoszczędzisz na tym trochę energii.

Baseny ogrodowe i kompleksowe dbanie o wodę basenową to nasza specjalność

Sprawdź to na naszym blogu. Czekają tam na Ciebie praktyczne wskazówki, inspiracje i ciekawostki. Pomożemy Ci przyjemnie rozeznać się w dostępnych na rynku udogodnieniach basenowych. Podstawowa wiedza pomoże Ci w świadomym i trafnym dobieraniu produktów do swoich własnych potrzeb.